DARMOWA DOSTAWA -  od 299 zł - KOD: DD22
Poszukiwacze Frajdy

Gra Milionerzy Wyzwanie Dorośli vs Dzieci EKO 308292

Cena:
94,99 zł 94,99
Dostępność: dostępny
Ekspresowa wysyłka. Chcesz otrzymać paczkę w  ? Zamów przesyłkę kurierem DHL
w ciągu  
Koszty dostawy
 • Paczkomaty Inpost 12,99
 • Kurier DHL 15,99
Ilość:

Gra Milionerzy Wyzwanie Dorośli vs Dzieci EKO 308292

Polska edycja gry planszowej oparta na popularnym na całym świecie teleturnieju Milionerzy! Gra Milionerzy Wyzwanie Dorośli vs Dzieci to dynamiczna gra planszowa dla całej rodziny, w której dorośli i dzieci rywalizują odpowiadając na pytania!

Cechy gry:

 • gra rodzinna, planszowa edukacyjna;
 • nowe koła ratunkowe - 4 Koła Ratunkowe (3 nowe: konsultacja, zamiana pytania, poszukaj odpowiedzi + znane już koło Ratunkowe 50/50)
 • 55 obrazkowych kart ( w sumie aż 660 kart)
 • 3 poziomy trudności pytań
 • dwa warianty gry: Dorośli vs Dzieci lub Dzieci vs Dzieci
 • możliwość gry także w dwie osoby
 • od 2 do 4 graczy lub drużyn
 • gra na licencji teleturnieju TVN
 • dostarcza dużo frajdy :)
 • Nowe koła ratunkowe, mnóstwo pytań i odpowiedzi oraz dużo frajdy to najważniejsze cechy tej gry :)

Zawartość zestawu:

 • Opakowanie edycji EKO zostało wykonane z naturalnego kartonu i ozdobione nadrukamiplansza do gry
 • 550 kart "Pytanie i Odpowiedź"
 • 6 żetonów kół ratunkowych
 • 2 znaczniki drużyn
 • 4 pionki
 • 1 dyplom EKO drużyny
 • instrukcja

Wszystkie elementy gry zostały wykonane z papieru i drewna, w wyniku czego są bezpieczne dla środowiska.

Liczba graczy: 2-4 graczy

Dwa warianty gry!

Dorośli vs Dzieci

Każda drużyna ustala kolejność w jakiej jej członkowie będą odpowiadać na pytania. Raz ustalona kolejność obowiązuje przez całą rozgrywkę (najlepiej usiąść we właściwej kolejności). Pierwszy gracz kladzie przed sobą Znacznik drużyny oraz 4 Żetony Kół Ratunkowych. Przedstawiciel drużyny Dorosłych ciągnie kartę ze środka talii (tak, aby przeciwna drużyna nie widziała treści pytania, ani poprawnej odpowiedzi) i zadaje pierwsze pytanie oraz podaje 4 możliwe odpowiedzi (należy uważać, aby nikt z drużyny Dzieci nie dostrzegł poprawnej odpowiedzi na odwrocie). Pierwszy zawodnik w drużynie Dzieci odpowiada na pytanie. Zawodnik odpowiadający na pytanie, powinien mieć przed sobą położony Znacznik drużyny. Gracze nie mogą konsultować się z drużyną - każdy sam odpowiada na pytanie (chyba, że użyje koła ratunkowego: Konsultacje). Jeśli gracz nie jest pewny odpowiedzi, ma możliwość wykorzystania jednego lub kilku z 4 Kół Ratunkowych: 50/50: zawodnik drużyny przeciwnej, który czyta pytanie, wskazuje dwie błędne odpowiedzi, Konsultacja: gracz może poprosić swoją drużynę o podpowiedź, Zamiana pytania: gracz może poprosić o odczytanie innego pytania, Poszukaj odpowiedzi: gracz może skorzystać z przygotowanej wcześniej encyklopedii, telefonu komórkowego lub komputera, aby znaleźć odpowiedź. Ale uwaga! Ma tylko 1 minutę! Jeśli gracz błędnie odpowiedział na pytanie, pionek pozostaje na tym samym poziomie i następuje kolejka drużyny przeciwnej. Jeśli gracz prawidłowo odpowiedział na pytanie, pionek jego drużyny jest przesuwany na kolejny poziom, a znacznik drużyny otrzymuje następny zawodnik. Drużyna może kontynuować udzielanie odpowiedzi, aż do momentu popełnienia błędu lub kiedy udzieli 5 prawidłowych odpowiedzi z rzędu. Gra przebiega przez kolejne etapy/progi. Dorośli zadają pytania dzieciom, a dzieci dorosłym, dotąd, aż któraś z drużyn osiągnie próg miliona złotych. Zwycięzca otrzymuje złoty banknot Milionerów.

Dzieci vs Dzieci

Zawodnicy jednej drużyny wspólnie odpowiadają na pytania. O wyborze odpowiedzi decyduje Kapitan. Konsultacje w drużynie nie powinny trwać dłużej niż pół minuty. Rozpoczyna drużyna, w której jest młodszy Kapitan. Przedstawiciel przeciwnej drużyny ciągnie kartę ze środka talii i zadaje pierwsze pytanie oraz podaje 4 możliwe odpowiedzi. Po naradzie drużyny Kapitan odpowiada na pytanie. Jeśli drużyna nie jest pewna odpowiedzi, ma możliwość wykorzystania jednego lub kilku z 4 Kół Ratunkowych: 50/50, Konsultacja, Zamiana pytania, Poszukaj odpowiedzi. Koła ratunkowe są jednorazowe - po wykorzystaniu należy odłożyć żeton na planszę, na odpowiednie pole. Drużyna wspólnie decyduje, kiedy użyć koła. Jeśli drużyna błędnie odpowiedziała na pytanie (a jest to pierwsze pytanie w kolejce) - pionek pozostaje na tym samy poziomie i następuje kolejka drużyny przeciwnej. Jeśli gracz prawidłowo odpowiedział na pytanie, pionek jego drużyny jest przesuwany na kolejny poziom, a znacznik drużyny otrzymuje następny zawodnik. Gra przebiega przez kolejne etapy/progi, aż któraś z drużyn osiągnie próg miliona złotych. Zwycięzca otrzymuje złoty banknot Milionerów.

Zasady gry dla 2 graczy

Istnieje możliwość rozegrania gry w dwie osoby. Wtedy 1 gracz pełni rolę drużyny i sam odpowiada na wszystkie pytania, drugi gracz pełni rolę prowadzącego. Po błędnej odpowiedzi gracze zamieniają się rolami.

Wymiary pudełka: 38 x 5,5 x 26 cm

Wiek: 8+

Czego uczy: Wiedzy ogólnej
Kategoria produktu: Gry
Liczba graczy: 2-4
Płeć: Chłopiec, Dziewczynka
Symbol: 308292
Typ gry: Edukacyjna, Familijna, Quiz
Wiek: 7-8, 9+
Wymaga baterii: Nie
Wymiary opakowania: 38 x 6 x 26 cm

Twoja opinia

Podaj swoje imię i nazwisko
Podaj treść opini
Jak oceniasz produkt?

Zapytaj o produkt

Podaj imię i nazwisko
Podaj adres email
Podaj treść wiadomości